Insolvence - osobní bankrot

Vážení návštěvníci našich stránek, 

ještě před nedávnem jsme zde měli krásné povídání jak je snadné a užitečné vstoupit do insolvence.

Je pravdou, že vstup do insolvence není ani tak složitý, jak se na první pohled zdá a nemusí Vás stát ani korunu (i když za různé ofocování, shánění, telefonování, cesty a čas popravdě dáte asi hodně úsilí a nervů, které by jste si raději zaplatili), ale tento krok je jako jiné závažné kropky ve Vašem životě potřeba důkladně promyslet.

Jak jste se vůbec mohli dostat do této "hrozné" finanční situace?

Pokud odpověď neznáte, pak Vám napoví náš text napsaný níže: ZODPOVĚDNÉ PůJČOVÁNÍ (rovněž i stejnojmená záložka našich stránek).

No a protože jste si nepůjčovali zodpovědně dostali jste se možná do takzvané dluhové pasti, což znamená, že jste jednou půjčkou spláceli jiné půjčky a tak dále a dále (vytloukání klínu klínem, nebo také záplatování, kdy záplatu vytrháváme z již záplatovaného kusu - pro každého je to, co pochopí).

Teď na Vás již všichni křičí, že chtějí zpět co jte si od nich Vy sami s prosíkem a sliby půjčili a vy na vracení nemáte.

Banky a většina finančních ústavů jsou naprosto v pohodě, protože ti všichni jsou zákonem (můžeme napsat státem) chráněni pojištěním, které jejich pohledávky uhradí ve 100%, pokud vstoupíte do insolvence.

Vždyť právě banky sami vymyslely tenhle mechanismus - osobní bankrot, aby těm stejným dlužníkům mohly po 5 letech opět půjčovat.

Ale pozor! VAROVÁNÍ ! ! !

Insolvenci - osobní bankrot můžete mít jen jedenkrát za Váš život !

ROZUMÍTE ? ? ?

J E D N O U   A   D O S T  ! ! !

Tak teď už víte všechno a měli by jste si přečíst následující text.

Zásady zodpovědného půjčování

NAŠE VERZE ZÁSAD ZODPOVĚDNÉHO PůJČOVÁNÍ

Poté co jste si přečetli oficiální text jak dodržet Zásady pro zodpovědné půjčování (v současné době je již vymazán) dovolte nám náš osobní postřeh. Narodili jsme se v ČSSR – v socialismu. Jen málo rodin mělo tenkrát auto.

Ani nevíme kolik našich spolužáků mělo barevnou televizi, protože jich bylo skutečně málo. Získat státní byt - dekret na byt = pronájem, byl velký sen všech lidí a mladých párů zejména a trvalo to skutečně několik let než jej s naprostým pocitem vítězství získali. Měli jsme jen troje oblečení: 1) sváteční, 2) na běžné nošení (třeba do školy nebo do práce a 3) na ven = tepláky (pracující = pracovní).

Potraviny a zejména ovoce, zelenina a maso a ryby je již trapně známé – nebylo. Nebyl hlad, ale mezinárodní kuchyně – to si snad děláte srandu. Ceny energií byly za pusinku a přesto se šetřilo jak s elektřinou, tak s vodou. Pořídit si něco na dluh – volejte Chocholouška, kdo by Vám asi tak půjčil (natož na blbosti) ! Spořilo se a teprve po naspoření potřebné částky, se věc musela sehnat a pak se šla koupit (to trvalo mnohdy i několik let).

DNES ŽIJEME JAKO BOHOVÉ, ALE PROBERTE SE – MÁME NA TO ? ? ?

NEMÁME A PŘESTO SE NEOMEZUJEME A NEŠETŘÍME (O SPOŘENÍ ANI NEMLUVÍM) ! ! !

Půjčujeme si na blbosti – ne na blbosti ne, blbost je totiž když si dítě vyřve jednou týdně Kinder vejce! Půjčujeme si na věci, které ani nepotřebujeme a ze kterých se radujeme jen do první splátky. Chováme se jako milionáři, ale milionové majetky si pořídíme na dluh a pak jsme jen otroky bank a když půjdeme do důchodu, konečně náš hypotékou financovaný byt skutečně vlastníme.

HYPOTÉKA JE JEDINÁ OMLUVITELNÁ PŮJČKA!

Ale to, že než se nastěhuji a chci si ten byteček ještě trochu zkrášlit – zrekonstruovat je už zase hovadina! Úspěch je zaměňován za peníze a láska a spokojenost se vykupuje zbytečnými krámy. Nemusíte se vyznat ve složitých smlouvách a za důkladné prostudování kdejaké smlouvy mít nárok na vysokoškolské vzdělání v tom či onom oboru, když si nebudete půjčovat a nebudete se vlastní krví upisovat ďáblům na smlouvy. Jestli jste to nepochopili, přečtete si to znovu a znovu! A nebo dělejte mrtvého brouka!